Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Zaelfienie Gondolinu 
Autor Wiadomość
Adiemus
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 26-12-2007 18:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Chyba niewiele; wyraźnie nie czytał "O Tuorze i jego przybyciu do Gondolinu" w I tomie NO Pserwa -tam nasz bohater nie patrzy na dolinę i miasto z jakiegoś urwiska, tylko po przejściu ostatniej bramy. A na malunku pana Teda mamy wyraźnie owe "siedem murów i siedem bram" wypacykowane wewnątrz doliny, co ma się jak mumakil do wiatraka Język
Myślę, że sama wielkość Ukrytej Doliny mogła być podobna, ale budowle były porozrzucane na całym jej obszarze (z wielkimi przestrzeniami parków, łąk i zagajników).
Miasta broniło siedem armii. Ilu elfów trzeba zebrać do qpy, żeby można było powiedzieć "armia"? Tysiąc? Dwa? Chyba mało. W Nirnaeth Turgon miał 10K i to można imho nazwać "liczna armia". Powiedzmy 5-6 tysięcy. 5tys x7 daje 35K samych wojowników, dorzućmy ze 4 tysiące "cywili" (na pewno znajdą się zawsze tacy, jakieś artysty-obiboki, kucharze, ogrodniki i tak dalej). Tyle facetów.
Każdy miał żonę? Pewnie nie, ale trzeba policzyć coś koło pół na pół stosunek damsko-męski (liczbowy, nie szukać mi tu na siłę, no! Jestem rozwalony ), dodać z 10% nieletnich "pci obojga" -cuzamen da nam to około 85K mieszkańców.
Tyle szpekulacja adiemuśna Z przymrużeniem oka -zawsze jakiś punkt odniesienia na początek dyskusji Spox
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora