Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Zaelfienie Gondolinu 
Autor Wiadomość
RosaArvensis
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 26-12-2007 16:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem dość zielona (jak widać Język) więc mam zasadnicze pytanie: czy w tych tam różnych dziełach, których nie czytałam jest jakaś wzmianka odnośnie tego jak duży konkretnie był Gondolin? Czy może było coś w Silmarillionie albo w NO, o czym nie pamiętam? Cokolwiek na ten temat...

Hm... bo patrząc na tę na przykład wizję Gondolinu można mieć wrażenie, że 10 tys. elfów zmieściłoby się gdzieś tam, może na tych łąkach zielonych, chociaż nie widać tam domków Z przymrużeniem oka... w samym mieście to raczej mało prawdopodobne, tym bardziej, że nie mówimy o 10 tys. w ogóle, a jedynie o 10 tys. wojowników, a więc w sumie musiało mieszkać tam dużo więcej elfów.
Nie wiem jednak na ile wizja Nasmitha jest zgodna z tym co miał na myśli Tolkien wyobrażając sobie Gondolin. Może ktoś mnie uświadomi?? Uśmiech