Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Dzieci Hurina - oddźwięk z dystansu 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 13-12-2007 22:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, a ja mam wrażenie, że Dzieci w sumie przeszły bez wiekszego echa. Owszem był szum medialny, jedna czy druga audycja, trochę komentarzy zaraz po ukazaniu się, a potem własciwie cisza. W sumie mało dyskusji nad ksiazką, nad jej zawartościa, nad komentarzami Ch. Tolkiena, czy wreszcie nad samym tłumaczeniem.
Teoretycznie wydawalo się, że ksiązka powinna uruchowmic kilkanaście dyskusji, a tymczasem dyskusji niemal nie było.
Pewnie trochę przesadzam, ale to nie tak z drugiej strony, że spodziewalem się burzy polemik i debat. Tak na prawdę spodziewalem się ożywczego wiosennego wiaterku, a tym czasem uzyskaliśmy kilka mdłych podmuchów. I w sumie nic więcej.

Książka byla niewątpliwie komerycjnym sukcesem, ale jakoś nie widzę by poruszła nasze środowisko. Być może dlatego, że jest w jakimś sensie wtórna w stosunku do NO, że w sumie niewiele w niej zupelnie nowego materiału. Choć bez przesady, chyba jest go dość, by porozmawiać na kilka tematów.
Mniej mnie dziwi brak rekacji na History of the Hobbit, bo relatywnie niewiele osob tą ksiązke ma, ale Dzieci zostały przetłumaczone na polski więc tej bariery w tym wypadku nie ma.

Być moze przesadzam, ale spodziewalem sie nieco intensywniejszej reakcji. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora