Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy z Mędrców nie wszystko wie." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Wieżowe Wzgórza 
Autor Wiadomość
Meldagor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 29-10-2007 20:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

1. Tak to ja lubię Jestem za . Jednak wciąż jest to jedno "ale" Złośliwy uśmiech . Kiedy w klikamy menu klikamy na księgę gości otwiera się nam ona w nowym oknie. Gdy w księdze gości klikniemy na banner Wieżowych Wzgórz:
a) w Explorerze strona otworzy nam się w tym samym oknie.
b) w Operze strona otworzy nam się w kolejnej (trzeciej!) karcie.
W obu przypaadkach wracając do punktu wyjścia mamy otwartych po kilka okien. IMHO kiedy księga otwiera się w nowym oknie, przycisk typu "powróć" jest zbędny. Nie wiem czy ktoś mnie zrozumiał, ale mniejsza o to Język . A tak nawiasem mówiąc to proponowałbym, by księga otwierała się tak jak każda inna podstrona, tj. po lewej stronia widniałoby menu. No i odpadłyby wszelkie problemy z "nowymi oknami". Z przymrużeniem oka

3. (celowo w tej kolejności Ble Ble ;D ) Po za tym, ze obrazki otwierają się teraz w okienku pop-up, zauważyłem, że niektóre zostały odrobinkę pomniejszone. Zabieg bardzo korzystny, gdyż obrazki ogląda się teraz wygodniej, a nadal sa w dużej rozdzielczości.

2. Nastepuje drobny problem z pop-up' em. Mapy sa bardzo duże (dużooo większe niż rozdzielczość przeciętnego monitora) a okienko pop-up nie wyświetla żadnych suwaków, tak więc widzę jedynie lewy górny róg mapki, jak mi się zechce pomęczyć i polatam tym okienkiem po ekranie, to zobacze całą górę, ale dołu w dlaszym ciągu zero wszystko mi się pomieszało . Gdyby mapki otwierąły się normalnie jak każdy obrazek, czyli otak (za przykład posłuzyła mapka z Waszej strony Śmiech ), nie byłoby żadnego problemu z oglądaniem, wystarczyłoby, aby użytkownik był na tyle obeznany z IE, aby włączyć oryginalna wielkosć obrazka.

I jeszcze dwa takie małe błędy:
a) kiedy klikam na "forum" w menu, otwiera mi się okno z rtysunkiem z drzwi Morii, a kiedy na nie kliknę, wracam na stronę głwowną. Gdzie to forum?
b) kiedy klikam na "czat" wysyakuje słynny napis "not found". Gdzie ten czat? Z przymrużeniem oka
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora