Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Najlepszy wiek do pierwszego zapoznania sie z WP 

Jaki jest najlepszy wiek do pierwszego zapoznania sie z WP
0-4 lata
1%
 1%  [ 2 ]
5-8 lat
4%
 4%  [ 5 ]
9-13 lat
51%
 51%  [ 53 ]
14-18 lat
35%
 35%  [ 37 ]
Ponad 18 lat
5%
 5%  [ 6 ]
Oddano głosów : 103

Autor Wiadomość
Meldagor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 10-09-2007 16:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Natolin napisał(a) (zobacz wpis):

A czemu rodzice nie mogą zapoznać takie dzieci z książką mówiąc przynajmniej, że coś takie w ogóle istnieje, puszczając film, czytając fragment itd. Ja sam opowiadałem mojemu 5-letniemu młodszemu bratu WP w skrócie i mu się to podobało.

To mi przypomina mojego trzyletniego brata Super śmiech . Raz zobaczył kawałeczek filmu i od tamtego czasu uwieeeeelbia Władcę Pierścieni. Kiedy tylko usłyszy coś o Tolk-Folku, od razu "wadca pieścieni, wadca pieścieni?" Albo inny przykąłd: słuchałem sobie kedyś "Gondolin odkryty" i brat podsłuchał - od tamtej pory, od czasu do czasu podśpiewuje sobie "Gondooolin! Odkryyyty!" I jeszcze zarzuca mi, ze to ja fałszuje wszystko mi się pomieszało !
Jednak mimo wielkiego entuzjazmu mojego brata uważam, że 0 - 8 lat to trochę za mało na Władcę. W tym wieku można przerabiać z dzieckiem np.: Przygody Toma Bombadila albo Hobbita. Od ośmiu, moim zdaniem, można już zaczynać z Władcą. Ale właśnie - moim zdaniem - tak więc opcja w ankiecie jak najbardziej powinna zostać. Z przymrużeniem oka
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora