Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Piękne tytuły! - szyderczo mruknął smok. - Ale nawet szczęśliwe numery nie zawsze wygrywają." Smaug, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Grafologia i "Listy Świętego Mikołaja" 
Autor Wiadomość
Avalonne
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 21-08-2007 21:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam całe "Listy św. Mikołaja" i czytam je, jak mi smutno. Zagłębiając się w opowieści o Misiu Polarnym i innych bohaterach książeczki przenoszę się w świat wyobraźni i marzeń. Szczególnie porusza mnie myśl, że dzięki tym listom od Mikołaja, święta Bożego Narodzenia u Tolkienów miały szczególny klimat. Sama chciałabym kiedyś swoim dzieciom zrobić podobny upominek, jak Profesor - takimi magicznymi listami, ale zdaję sobie sprawę z tego, że jest to zadanie przerastające moje możliwości pisarskie i kaligraficzne również Jestem rozwalony
Bardzo mi się również podoba sposób wysławiania się w listach Śmiech To język dziecięcy skierowany do małego dziecka, naszpikowany skojarzeniami i porównaniami właściwymi dla małych szkrabów. Myślę, że dzięki temu listy bardzo podobały się dzieciom Mistrza Uśmiech a odpisując na nie wpajały sobie nawyk korespondencji i doceniały wartość listów... Z przymrużeniem oka
cierpi wraz z Tobą, lecz jego granie
Płynące ponad czasem i światów granicą
Powtórzą fale o brzeg bijące... płakaniem...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email