Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Jak przekonujecie ludzi do sięgnięcia po książki Tolkiena? 
Autor Wiadomość
Roxanne
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 13-08-2007 12:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

A ja ostatnio też dyskutowałam z moją babcią na temat Tolkiena (doszło do tego, kiedy zobaczyła po raz enty w moich dłoniach dzieło Mistrza)...
Moja babcia to twardy orzech do zgryzienia. Na początku powiedziała, że ta 'głupia fantastyka' nic mi w życiu nie przyniesie, że ja tylko bujam w obłokach i nie wiem nic o prawdziwym świecie [jakby Śródziemie kiedyś nie istniało Jestem rozwalony ]...
No to ja spróbowałam przekonać babcię do LOTR-u, bo to długa książka, a jej się takie podobają (chodzi o ilość stron)...
Cóż, zaczęłam gadać jak bajecznie Tolkien opisuje świat, jaki on jest mądry, bo wymyślił tyle fajnych rzeczy i jeszcze, że babci z pewnością spodoba się naród hobbitów...
Mogłam się spodziewać, że dyskusja zejdzie w końcu na wiarę Nic nowego Babcia wie o tym, że Tolkien wymyślił Sillmarilion i jej się to nie podoba. Zaczęła gadać, że nie będzie czytać pogańskich dzieł.
A ja na to, że Tolkien był wzorowym katolikiem i mógłby być święty!
Po prostu zasłabłam, kiedy babcia oznajmiła, że katolik który wymyśla (cytat!) jakieś durne sekty nie może być normalny.

Skończyło się na tym, że babci zaszczepiłam tylko jedno z dobrych uczuć wobec Tolkiena: szacunek dla tytułów jego dzieł.

Dlaczego? Bo
a). napisał ich dużo
b). mają po dużo stron

Taka jest już moja rodzina nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj

Baranek, Christopher Moore

DA
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora