Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Gil-galad, król nie król 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 05-08-2007 14:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Po dłuższej przerwie, warto chyba powrócić do naszego Gil-galada.

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
A tak w ogóle, to jakim prawem zaczynacie tyle ciekawych tematów,kiedy ja nie mogę nawet ich przeczytać!? :/

Złośliwość współforumowiczow, czysta złosliwość. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
HoME, tom XII, The Shibboleth of Fëanor - Gil-Galad jest synem Arothira (Orodretha), bratanka Finroda, ma siostrę Finduilas, a ich sindarska matka pochodzi z północy:

Nie cytuję całości, bo bez przesady, ale własnie chodzi o te dwa stwierdzenia: 1) Gil-galad syn Orodretha i wnuk Angroda; 2) Fingon nie miał żony i dzieci. Złosliwcy twierdzą, zę miał Maedhrosa Język Ale to tylko nieporawni i niekanoniczni złosliwcy wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

A powazniej - orodreth dostaje jakby w spadku Gil-galada. Przynaleznośc do rodu Fingolfina była jak wiemy efemeryczna. Ród Feanora musiał odpaść, bo całkowite i ostateczne wydziedziczenie z krolewskości, jest dopelnieniem tego co wydarzyło się w Amanie.

Zostaje ród Finarfina ale Finrod, pierwotny tatuś pozostawił ukochaną w Amanie, Aegnor zakochał się w ludzince i został biedny Angrod, i Orodreth.

Cytat:
Coś mi się jeszcze obiło o uszy, a raczej oczy, że w trakcie ataku na Ujście Sirionu Gil-galad był na Balar i miał przybyć z odsieczą, ale po czasie. Niestety, nie wiem gdzie, to mogła być czyjaś fikcja. Zaś z informacji o wysłaniu syna do Przystani wnioskuję, że Ereinion był dzieckiem, kiedy to się stało.

Dobrze Ci się obiło, tak stoi w Silmarillionie. Śmiech

Cytat:
Fëanora!? wszystko mi się pomieszało Celebrimbor II? Z przymrużeniem oka

Albo raczej Celebrimbor I. Język
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora