Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Karczma Długich Opowieści 
Autor Wiadomość
Kirdan Angbandu
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 27-07-2007 10:41    Temat wpisu: Karczma Długich Opowieści Odpowiedz z cytatem

Szyld nad Drzwiami: Karczma Długich Opowieści
Karczma, gdzie każdy może snuć historie "z życia" lub zasłyszane, przedstawić swoje Śródziemne przygody, wypić piwo, pogadać i dobrze się bawić... Uśmiech. Nifrodel.

Przez otwarte okno tawerny wleciał jaskrawofioletowy smok wielkości kota i położył się na parapecie. Ziewnął szeroko, ukazując kończyste kiełki i zwinął się w kłębek, nie zważając na lekko zdziwione spojrzenia elfiej części gości.
- Ileż ja tu musiałem lecieć! - mruknął smok najczystszym Wspólnym. - Ale opłaciło się: będę teraz siedzieć na tym parapecie i słuchać waszych pieśni i tak dalej... A jeśli ktoś będzie chciał posłuchać historii, jak smok zaprzyjaźnił się z elfem, jestem do usług. - Jaszczur zwinął schludnie skrzydła, wysunął przednią łapkę i oparł na niej trójkątny łeb. O tym, że nie śpi, świadczył błysk jego żółtych oczu.

Ostatnio zmieniony przez Kirdan Angbandu dnia 19-10-2007 12:32, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość