Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Dzieci Hurina. Nasze wrażenia 
Autor Wiadomość
Master
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 26-06-2007 21:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Również skończyłem czytać "Dzieci Hurina" i muszę powiedzieć, że książka bardzo mi spodobała. Pierwsze co mnie uderzyło po jej przeczytaniu (a może jeszcze w trakcie) to ogrom tragizmu, bólu i smutku zawarty w powieści. Nie mogłem przeboleć losu Turina, którego co krok spotykało nieszczęście (przypadkowe zabicie Belega, który uratował go z rąk orków) lub krzywda z rąk innych (zdrada Mîma, i szykany, które doprowadziły do ucieczki Turina z Doriath).Chyba najsmutniejszą rzeczą była końcówka powieści, gdy Niënor dowiedziała się, że jej mąż okazał się jej bratem. Ogromny tragizm.

Jedyną z rzeczy, która mnie uderzyła były przeskoki w fabule i pewne niedopowiedzenie. Nie wspomnę już o samej końcówce książki, gdy ni z gruszki, ni z pietruszki przy grobie Turina pojawiają się Hurin i Morwena hmmmm...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość