Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Wielka Fala - sen Tolkiena w jego twórczości 
Autor Wiadomość
Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 21-06-2007 10:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

hmmmm... A mnie się coś przypomniało, tylko nie wiem jak to odszukać - chyba si nie da - czytałam jakiś artykuł o pamięci genetycznej. To było doświadczenie na roślinach, hodowano je w dwu różnych warunkach, właściwych i bardzo trudnych, może chodziło o suszę, nie pomnę, ale wynik był taki, że rośliny wyhodowane z nasion miały jakby zapis genetyczny trudnych warunków i zachowania, chociaż warunki sie zmieniły. Trudno nie napiszę tego tak mądrze jak tam było. Drugie to co mi sie przypomniało, że czytałam o tym jak w pewnej rodzinie europejskiej urodziło się dziecko podobne do murzynka Zdziwienie wyobrażacie sobie co przeżyła jego matka, jakie podejrzenia Ratujcie bo go pobiję
a okazało się, że w dalekiej przeszłości w rodzinie był pradziadek murzyn i genom nagle cosik sie przypomniało
mam pomysł!!! zgłaszam pomysł - niektórzy ocaleli z kataklizmu Atlantydy mam pomysł!!!
Stres był niezmierny, sny o wielkiej fali zapisały się w genach ocaleńców i ich potomków i od czasu do czasu odżywają. Może te osoby, które tego doświadczają przeżyły jakiś głęboki stress, który to ożywia? np wojna, w której brał udział Profesor?
Może tez z tego wzięła początek wiara w reinkarnację hmmmm...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość