Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Wrócić oznaczałoby przyznać się do porażki i narazić na dalszą, gorzką klęskę w przyszłości." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Hobbit-komiks 
Autor Wiadomość
Goku
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 25-05-2007 23:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

To co najważniejsze w komiksie czyli rysunki są dla mnie pierwsza klasa Jestem za Świetne, klimatyczne i bardzo oryginalne, fajna kreska, w moim odczuciu podkreślająca baśniowy wydźwięk opowieści. Bardzo duża ilość szczegółów i fajne kadrowanie, piękne kolory, same plusy +++ wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Ale... Z przymrużeniem oka To co mi się nie podoba to trochę "wenzelowska" forma komiksu. Wprawdzie tutaj kreska jest o niebo, bez porównania lepsza od ruskich chłopów Pserwa (licencja by Ruginwaldus Z przymrużeniem oka) rysowanych przez D.Wenzela ale w jednym oba komiksy są podobne niestety. Są przegadane. 3 strona to już ekstremalne przegięcie Z przymrużeniem oka To już właściwie nie komiks tylko ilustrowany hobbit Uśmiech A nie o to chyba chodziło? Z przymrużeniem oka Pserwa Później już jest lepiej ale ja bym jednak pozostawił więcej pola dla wyobraźni oglądacza Z przymrużeniem oka Może jestem stary Pserwa ale dla mnie komiks to przede wszystkim rysunki do których tekst jest tylko dodatkiem a nie na odwrót. Jeśli rysunki na stronie komiksu oglądam w 10 sekund a tekst czytam 3 razy dłużej nie dlatego że szukam googli z dioptrami -157 Pserwa tylko bo tyle tekstu nawalono Z przymrużeniem oka no to sorry ale przyjemność z czytania komiksu mocno cierpi.

Imho powinny zostać kluczowe zwroty, podstawowa narracja opowiadająca z grubsza fabułę a całą resztę (95%) niech opowiadają rysunki... To by wyszło komiksowi tylko na lepsze (czyli na wroga dobrego Z przymrużeniem oka)

Ale nawet przegadany Uśmiech to i tak da best komiks chwała wam, chylę czoła, dzięki on de świat aka Arda jaki widziałem o Hobbicie chwała wam, chylę czoła, dzięki (a widziałem różne, patrz rosyjski w załączniku wieeeeeeeeeelgachny uśmiech) Myślę, że prędzej czy później ktoś Ci go wyda Jestem za czego życzę także nam oglądaczom Język Gratulacje za wspaniałe dzieło (still under construction Z przymrużeniem oka ) i dzięki Piwko

GoY-A napisał(a) (zobacz wpis):
Polscy wydawcy są ... wiesz sama jacy hmmmm...

„Wszyscy wydawcy to prostytutki / W oparach lepszych fajek, w oparach wódki /.../ Mecenas daje złoto, mecenas wymaga / Ten system musi upaść teraz i zaraz / Śpiewane na koncercie w koszarach / Czy ty to widzisz? / Czy się nie wstydzisz?”
Z przymrużeniem okaZ przymrużeniem oka