Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Najdłużej trwa ta robota, której się wcale nie zaczyna." Dziadunio, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: kiedy były kolejne Ery? 
Autor Wiadomość
Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 21-03-2002 00:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Adan napisał(a):

Z tego co mi wiadomo, a mogę się mylić, Sumerowie nie używali raczej rydwanów (wozów) do celów Bojowych. Sławne z tego były raczej inne plemiona.

Nie chce mi się sprawdzać czy już Sumerowie używali rydwanów (w każdym razie oni wynaleźli koło), ale pierwsze pojawiają się w czwartym tysiącleciu przed Chrystusem gdzieś właśnie w północnej części Żyznego Półksiężyca. W sumie to tych Sumerów ciężko powiązać z Dunedainami ze względu na ich semickie pochodzenie (a Germanie u których tradycje z Dawnych Dni miałyby być szczególnie silne to Indoeuropejczycy). Albo więc byli moimi Easterlingami, albo Haradrimami ocierającymi się o gondorską cywilizację w Umbarze.

Co do tych zniszczeń dokonanych przez morze, to pozostaje jeszcze niestety kwestia podziemnych metropolii krasnoludzkich... Chociaż te trzęsienia ziemi... Uśmiech

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora