Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Jak przekonujecie ludzi do sięgnięcia po książki Tolkiena? 
Autor Wiadomość
Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 14-01-2007 11:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Avari napisał(a) (zobacz wpis):

Otóż, osobiście najczęściej reaguję ostrym sprzeciwem na wszelkie formy namawiania, mody, trendy, hurtowe chodzenie do kina (...) i podobne zjawiska. (...) najczęściej robię rzecz dokładnie odwrotną.

Ja, niestety, też. Jeżeli np. w sklepie spodoba mi się jakieś ubranie (bardzo rzadko, nie lubię robić zakupów), a sprzedawczyni zaszczebioce:
- O, jakie ono modne i wspaniałe, i wszyscy takie noszą...
Itd., to ja głosem Manwego witającego Melka po Wojnie Gniewu:
grzmię jak Manwe - Taaak? DZIĘKUJĘ BARDZO! wściekły
I wychodzę. Taka moja uprzejmość.

Najczęściej namawiam, wplatając do rozmowy "dziwne" dla nietolkienowców wyrażenia (moje kultowe: "zrobię ci to, co Morgoth Maedhrosowi"). Na pytanie biednej ofiary:
- A co to jest Moldo i Ma.. coś tam? Te dwa?
Odpowiadam:
- To z Tolkiena... Miłość, Zakochanie - przerywając w tym miejscu dla złapania oddechu do wytoczenia argumentów ciężkich jak wojska Angbandu przeciw rozmówcy memu i przygotowania się do streszczenia całego "Silmarillionu", a jeżeli dobrze pójdzie, to może i więcej, a wtedy mój potencjalny rozmówca mówi:
- Z Tolkienia, mówisz? NIE CHCĘ O TYM SŁYSZEĆ!!!!
I zatyka uszy, odbiegając. Smutek Nie polecam metody. smutna rezygnacja

Ostatnio zmieniony przez Seregon dnia 07-04-2007 18:23, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość