Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy z Mędrców nie wszystko wie." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Jak urządzić mieszkanie w stylu Śródziemia? 
Autor Wiadomość
Miriel
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 04-01-2007 12:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Tici, dałaś mi do myślenia. Po przeczytaniu twojego posta stwierdziłam, że wyrzucam lustro Z przymrużeniem oka . I zostaje cała ściana do zakomponowania. Na górze ściany napis. Co poniżej? Drugie drzewo? Ale inne, nie może być symetryczne. Od razu skojarzyły mi się Dwa Drzewa Valinoru. Ale nie, nie, to ma być Śródziemie Elfik .

Tici napisał(a) (zobacz wpis):

Są tynki strukturalne do własnoręcznego nakładania... O ile dobrze pamiętam, są też do nich woski i pigmenty, by zabarwić je na odpowiednie kolory. Można je ze sobą mieszać - inny efetk da pigment zmieszany z tynkiem, inny - nałożony na wierzchnią warstwę z woskiem, a jeszcze inny - gdy pociągniemy tynk rozjaśniaczem...

Tynki strukturalne Zdziwienie ? Ja, szanujący się Noldor, ze wstydem przyznaję, że nie wiem, o czym mowa. Ale jakem miłujący wiedzę potomek Pierworodnych nie ulęknę się tej dziwnej nazwy. Proszę cię Tyci, prześlij mi zdjęcia, o których napisałaś, to będzie mi łatwiej sobie to wyobrazić. A potem ruszę do stosownych sklepów na poszukiwanie takowych dziwności.

Tak więc podstawowym motywem wystroju mieszkania zostało drzewo i liść. Coś nam to przypomina, prawda? hmmmm... Pasuje mi tu fragment eseju Nifrodel Przyrodnicze inspiracje J.R.R. Tolkiena:
Cytat:
Drzewo było dla Tolkiena nie tylko podziwianą i ukochaną rośliną, celem niemal codziennych wędrówek. Jest także symbolem jego pisarstwa, symbolem opowieści, rozgałęziającej się na wielu konarach, z których każdy ma własną historię. Nie gdzie indziej, ale pod urodzinowym drzewem w Bag End, rozpoczyna się historia z niewidzialnym pierścieniem. I tam też się kończy, kiedy zniszczone drzewo zastępuje piękny mallorn. Drzewa bywają często ocaleniem: kowal z Podlesia Wielkiego ratuje się, chwytając brzozy, Frodo i Sam znajdują chwilowe wybawienie od pościgu Czarnych Jeźdźców, a także nieoczekiwaną i miłą gościnę w Starym Lesie, Drużyna ścigana przez orków z Morii znajduje schronienie na drzewach w Lórien, Entowie pomagają armii Rohanu rozprawić się z armią orków Sarumana. Drzewa są też symbolem dobrobytu i restauracji monarchii: szczep Białego Drzewa zapowiada odnowienie dynastii Aragorna.

Czyli obyć się bez drzewa w śródziemiowym mieszkaniu po prostu nie można.
Liście (jak wyglądały liście mallornów, hm... hmmmm... , te filmowe to jakby raczej od bluszczu... Śmiech ) zdobią lampy i żyrandol. Oto zdjęcia (żyrandol zakupiony, reszta czeka na swoją kolejkę) i zdjęcia sylwetek drzewa, które mają być inspiracją do drzew namalowanych na ścianach:
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora