Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy z Mędrców nie wszystko wie." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Jak urządzić mieszkanie w stylu Śródziemia? 
Autor Wiadomość
Tici
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 03-01-2007 22:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Są tynki strukturalne do własnoręcznego nakładania... O ile dobrze pamiętam, są też do nich woski i pigmenty, by zabarwić je na odpowiednie kolory. Można je ze sobą mieszać - inny efetk da pigment zmieszany z tynkiem, inny - nałożony na wierzchnią warstwę z woskiem, a jeszcze inny - gdy pociągniemy tynk rozjaśniaczem... Nie potrafię teraz szczegółowo napisać, bo kupowaliśmy taki zestaw do ściany pokoju ładne kilka lat temu. No i nie chcę robić spamo-reklamy Jestem rozwalony z nazwą preparatru i sklepu. Jestem rozwalony
Tynk nakłada się szpachlą, można grubiej i cieniej, by odtworzyć strukturę kory. Potem, barwiąc woskiem, można nałożyć warstwy rozjaśnień, dodatkowo podkreślające strukturę. jak chcesz, poszukam jakiegoś zdjęcia ode mnie z domu, by pokazać, jak może to wyglądać.
Osobiście rysowałabym drzewo na suficie bardzo delikatnie, bardziej jako cień, niż rzeczywiste konary. Może nawet rzuciłabym takie "cienie" na wszystkie ściany - by uzyskać efekt namiotu i lasu dookoła... Wybrałbym wtedy lekkie meble, rattanowe albo wiklinowe, trochę poduszek... tak, by podkreślić to "namiotowe wrażenie".
Albo też poszukałabym kilku ładnie powyginanych konarów, jakie nadawałyby się na sufit - i połączyłabym rysowane drzewo z drzewem rzeczywistym Super śmiech
Z szafą to bardzo dobry pomysł Uśmiech ale już lustro... trudno mi powiedzieć. U nas w domu kilka luster powiększa pomieszczenia, ale jaki daloby to efekt z drzewem? Hmm... Sprawa do przemyślenia.
Nie widzę przeszkody, jeśli mieszkanie ma być "elfie", by nie połączyć wszystkich pomieszczeń kolorystyką i właśnie motywem drzewa...
Co ty na to?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora