Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Tolkien Studies. An Annual Scholarly Review 
Autor Wiadomość
Lomendil
Strażnik Północy

WpisWysłany: 15-08-2006 10:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Mellorn napisał(a) (zobacz wpis):

Więc po skończeniu całości mógłbyś recenzję małą napisać? Z przymrużeniem oka Bądź Ty, M.L-u, bo wiem, że oboje kupujecie numery tego periodyku. Z przymrużeniem oka Tak w ramach przedstawienia treści tego niezmiernie ważnego czasopisma tolkienistycznego szerszemu gronu czytelników. Język

Nie wiem, jak M.L., ale ja nie czytam całości na zasadzie od deski do deski, bo a) nie wszystko mnie interesuje; b) nie na wszystko mam czas i siłę... Mogę najwyżej napisać o tych artykułach, które przeczytam Uśmiech
Ten wspomniany przeze mnie o Chambersie jest bardzo ciekawy, dla mnie, z kilku względów: można się z niego dowiedzieć paru rzeczy z biografii Tolkiena [np. o jego stosunku do Shakespeare'a czy o zabawach w manuskrypty - gdzieś o tym temat zacząłem, o manuskrypcie, który zaginął], jak i o inspiracjach do postaci Beorna, m. in. sięgają one, via Chambers, aż do Rosji.