Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Nazwy miesięcy, czyli Tolkien, Elfowie i Francuska Rewolucja 
Autor Wiadomość
Lomendil
Strażnik Północy

WpisWysłany: 12-08-2006 09:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Galadhorn napisał(a) (zobacz wpis):
Sarkazm, Lómendilu, nie jest dobrym towarzyszem dyskusji. Może co najwyżej zniechęcić rozmówcę. Czasem pojawia się, gdy brak argumentów...

Dziękuję za dyskusję okraszoną dawką ironii... Ble Ble ;D

Czasami sarkazm jest niezbędny, jak też i ironia, a jedno i drugie zwykle jest przejawem inteligencji. Tak, pozwoliłem tu sobie na sarkazm, bynajmniej nie z powodu braku argumentów - akurat w tej dyskusji nasze argumenty są na równi, bo żaden z nas nie może niczego udowodnić, możemy tylko przedstawiać własne opinie - ale z powodu Twojego powoływania się na intuicję, która, jak rozumiem, pozwalała Ci wcześniej odnajdywać w moich postach to, czego tam nie napisałem, tak jak pozwala Ci stwierdzić, co mogło lub nie mogło być podświadomą inspiracją Tolkiena. Przykro mi, że to Cię zniechęciło - mnie ta dyskusja zaczyna coraz bardziej zdumiewać.

Co do Achiki: wyraźnie napisałaś w przypisie, że "przynajmniej w Europie" nazwy miesięcy związane są z obserwajami przyrody. Nie dziwi mnie przywoływanie argumentów do obrony Toich tez, zdziwiło mnie tylko, dlaczego specjalista od Dalekiego Wschodu ma być nagle autorytetem w sprawie języków germańskich... Ja dyskusję o nazwach miesięcy potraktowałem poważnie, skoro przywołujemy stan wiedzy, róbmy to solidnie. Miłego weekendu, ja śpieszę na piknik Uśmiech