Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Zaprawdę - nie ma lepszego środka nauczania moralnego niż dobra baśń, nie zaś słabo zawoalowana alegoria moralna." J.R.R. Tolkien, Beowulf. Potwory i krytycy

pokaż tylko ten wpis  Temat: Czy Frodo miał wybór? (misja Powiernika Pierścienia) 
Autor Wiadomość
Sevolas
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 05-03-2002 11:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Nifrodel napisał(a):
Sevolas, przestań mieszać i trzaskać truizmy.

Pserwa

Cytat:

Nikt tu nie zaprzecza, że Frodo się zmienił. Twierdziłeś jeszcze przed chwilą, że jego życie zmieniło się a ni na gorsze ani na lepsze, co jest oczywistą bzdurą, bo Frodo nie jest masochistą. Jeżeli potrafiłby znaleść spokój w Shire i czuć się szczęśliwy z powodu tego, że "wie, czego dokonał" (a nikt go nie posądzał o nagłą demencję umysłową), to nie opuszczałby Shire, które tak bardzo ukochał.

OK, to Twoje zdanie. Mam inne i myślę, ze gdyby była koniecznosc odbycia takiej samej drogi raz jeszcze, Frodo by się w nią wybrał.

Cytat:

I co to znaczy, że "ten pierwszy, ten drugi"? Nie zuważyłam w osobowości Froda schizofreni. Ale być może to projekcja...jeśli tak to przepraszam Język

To nie było miłe, ani grzeczne. Smutek
A wracając do pytania, to z pewnoscią zauważyłeś przemianę jaką Frodo przeszedł podczas wyprawy, bo piszesz o tym wyżej, więc o co pytasz?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora