Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Wielka Fala - sen Tolkiena w jego twórczości 
Autor Wiadomość
Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 18-04-2006 15:56    Temat wpisu: Re: Wielka Fala Odpowiedz z cytatem

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Mam inną sugestię. Któregoś dnia wracając z archiwum w Kapsztadzie, zobaczyłem coś, co mnie zatkało. W zachodniej cześci miasta mamy dwa wzgorza Lion's Head i Signal Hill (nazywane także Lion's Rump), połączone wielkim siodłem. I wlasnie tam zobaczyłem chmury, które się zatrzymały na paśmie tych wzgórz, i które wyglądały dosłownie, jak olbrzymia, spieniona fala na chwile przed zalaniem calego miasta. Potem sie dowiedziałem, że to nie taki rzadki widok, więc kto wie może mały Tolkien, tuż przed odjazdem z Kapsztadu, też coś takiego zobaczył. Widok jest bowiem niesamowity i zapadający w pamięc, nawet w przypadku dorosłej osoby, a co dopiero kilkuletniego dziecka.

To ma sens. ML-u jak raz jeszcze odwiedzisz Kapsztad zrób parę fotek.
Ale, warto zauważyć, że w owym śnie były pola i łąki, które zostają zalanae przez ową fale. A w mieście chyba tego nie uświadczysz? Z przymrużeniem oka
I jak wytłumaczyć ten sam sen u syna Tolkiena? Przecież on nie był nigdy w Kapsztadzie…

-Albert Einstein
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email