Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"Nie, czas nigdy nie zwalnia biegu, ale zmiany i wzrost nie są dla każdej rzeczy i w każdym miejscu jednakie." Legolas, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: Nawiązania do LotR 
Autor Wiadomość
Mauhur
Weteran Bitwy Pięciu Armii


WpisWysłany: 15-04-2006 15:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem temat, ale jeśli chodzi o "bezczelną zrzynkę z LOTR-a" Super śmiech to mogę Ci coś opowiedzieć.
Dawno, dawno temu (wtedy jeszcze nie znałem WP) wypożyczyłem mojej młodszej siostrze pięknie ilustrowaną książkę pt. "Przygody Maffina Pigduma". Dobrze pamiętam tą książkę, w której wprost roiło się od nawiązań do "Władcy". Opowiada ona o przygodach niewielkich stworków (nie pamiętam ich miana, ale brzmiało to podobnie do hobbita), a szczególnie jednego z nich - małego Maffina i jego rodziny Pigdumów. "Stworki" niezbyt przypominają hobbitów - mają wielkie uszy, różki i ogony z chwostem, ale są bardzo miłe, sympatyczne i gościnne (skąd my to znamy...). Krainą tych stworzeń oficjalnie rządzi Lord Mulciber (Sauron) przy pomocy band Urgów (orków), które również na ilustracjach wyglądają na klasycznych orków z Mordoru. Dowodzi nimi kapitan Szumowina (Grishnakh). "Stworki" od niepamiętnych czasów marzą o wolności, ale spiskowców wyłapują przysyłani przez Mulcibera Jarli - postaci w czarnych pelerynach z kapturem, którym tylko oczy świecą czerwono (Nazgule). Ich liczba też oscyluje wokół dziewięciu... W jednym z rozdziałów małego Maffina i jego młodszą siostrę porywają Urgowie. Na pomoc przychodzi im miły staruszek - wynalazca, ubrany w szary płaszcz (Gandalf).
Na ostatnich stronach mamy piękną mapę świata, w którym rozgrywa się akcja. Wiele nazw geograficznych brzmi znajomo.
Autor tej (mimo wszystko sympatycznej) opowieści niewątpliwie ściągał z Tolkiena. Skrzywienie
_________________
On the night of February 28-29, 3019, Mauhur led a company of reinforcements through the eaves of Fangorn Forest to come to the aid of Ugluk.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.