Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Najbardziej niebezpieczna broń... 
Autor Wiadomość
Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 14-04-2006 17:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Angantyr napisał(a) (zobacz wpis):
Moim zdaniem miecz wykuty przez Feanora jeszcze za czasów pobytu w Amanie. Zważywszy na to, że był najlepszym z rzemieślników. Miecz jednak, prawdopodobnie jak sam Feanor został przeklęty, gdy przelał krew Telerich w Alqualonde. Mimo wszystko to on jest dla mnie najbardziej niebezpieczną bronią.

Myślę, że tak nie do końca mogło być. Z przymrużeniem oka Fakt, Feanor był najlepszym rzemieślnikiem jakiego kiedykolwiek Arda widziała. Lecz sam talent nie wystarczy. Trzeba jeszcze posiadać pewną technikę, aby stworzyć coś naprawdę pięknego. Feanor stworzył Silmarille, bowiem żył w krainie szczęścia, gdzie miecz na nic się nie zdawał. Także nie wiedział dokładnie jak miałby miecz wyglądać, aby był naprawdę groźną bronią. Dlatego uważam, że groźniejsze są te miecze stworzone za czasów Wojny o Klejnoty, bowiem tamtejsi kowale mieli większe pojęcie (niż ówczesny syn Finwego) o sztuce kucia broni. Język

-Albert Einstein
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email