Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Tak właśnie najczęściej bywa z czynami, które obracają koła świata: dokonują ich małe ręce, na małych spada ten obowiazek, gdy oczy wielkich zwrócone są w inna stronę." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Slash w fanfikach tolkienowskich 
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 12-03-2006 02:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Sirielle";p="41241"]
Cytat:
Najgorzej maja oczywiscie bohaterowie filmu, ale i elfom z I ery tez sie obrywa - sztandarowy Mae/Fin.

Oj, tak, najgorsza makabra to z tą I erą i z filmem Elfik Producenci slaszu przyczepili się do tych 2 tematów Ratujcie bo go pobiję Obsada filmu jaka jest, każdy widzi i stąd nietrudno zrozumieć czemu pada ofiarą takich makabresek Śmiech Ale, dla mnie powaga opowieści z I ery, jakoś jest zaburzona, gdy widzę w tytule lub opisie fanfika (bo dalej nie mam ochoty zajrzeć) Super śmiech teksty o rozmaitych, ukrywanych pasjach takich, różnych Fingonów, Finrodów, Fenorów i całej reszty innych, bardzo poważnych herosów na F z I ery Uśmiech Sorki, chwilami mam dość humorystyczny stosunek do armii bardzo podobnych imion bohaterów Ardy Uśmiech

Cytat:

Chyba odpowiedz jest zatem banalna - jestesmy ludzmi i ciezko nam sobie wyobrazic, ze elfy nimi nie sa, ze sa czyms wiecej niz tylko pieknym cialem pubudzanym popedami.Przypisujemy im ludzkie emocje i pasje

No tak, racja. To właśnie robią legiony kiepskich fanfikciarzy. Tyle, że właśnie, niestety, imo od tego jest fantasy, żeby potrafić sobie wyobrazić, że elfy to nie ludzie, że hobbici to nie ludzie, że krasnoludy to nie ludzie. Żeby np dodając tu i ówdzie, jakieś bardziej współczesne lub ludzkie elementy, lub niedoskonałości z naszej codzienności brane, _nie przekreślać_ ich elfickości, hobbickości, itd...Jak autor nie potrafi przenieść się do świata, w którym coś istnieje wbrew naszej nauce, lub nie istnieje wbrew naszym, ułomnym oczekiwaniom to nie jest to autor fantasy,(albo fanfika fantasy) tylko przebieraniec z mainstreamu Śmiech Złośliwy uśmiech który leci na kase/sławe etc... No, bo jeśli nie wiesz na czym polega zabawa i chcesz zmieniać jej reguły to ja ci mówię - ziemia do autora, ziemia do autora Śmiech, grasz w grę, której zasad nie rozumiesz. Chodzi o zrobienie tego, czego nie ma tutaj. Nie o mimikrę tego świata.
poz Uśmiech
tal