Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Mało znane, oryginalne ilustracje z publikacji dzieł JRRT 
Autor Wiadomość
Nellelórë
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 18-02-2006 22:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Dopiero co przeczytałam ponownie w całości "Hobbita", tym razem w polskim wydaniu z roku 1960, z krasnoludkami. Z przymrużeniem oka Była to lektura rozkoszna, także pod względem wizualnym Elfik bo ilustracje Jana Młodożeńca, ozdabiające to wydanie, są jedyne w swoim rodzaju. Warto zaprezentować tu niektóre, bo nawet zamieszczona wyżej przez Sirielle Luthien z oczyma bez białek nie może się z nimi równać. Z przymrużeniem oka

Smauga, przy okazji dyskusji o krasnoludkach, załączył już Goku, tutaj:

Goku napisał(a):
Gekon? Krokodyl? Nie, to Ghostbusters!!! ok, just Smaug PL Z przymrużeniem oka

http://forum.tolkien.com.pl/download.php?id=4968

A oto, w kolejności: Gollum Jana Młodożeńca (hmm... jakby mi przypominał coś/kogoś dopiero co widzianego Z przymrużeniem oka), ork wyciągający łapę po krasnoluda z Bilbem na plecach (i trzeba przyznać, że JEST to ork dość przerażający, wcale nie na żarty Z przymrużeniem oka), oraz punkt główny programu: elfy z Rivendell (szczególnie podoba mi się kwiatek, trzymany przez tego na samej górze, fryzury, no i należy przyjrzeć się strojom oraz skrzydełkom, wrażenia niezapomniane Z przymrużeniem oka). Szkoda, że nie ma w książce obrazka elfa z Mrocznej Puszczy, byłabym niezmiernie ciekawa tego przedstawienia. Elfik

Nadal jednak uważam, że w ilustracjach jest bardzo wiele wdzięku i bajkowości - dobrze, "Hobbit" to przecież baśń dla dzieci, żadne zaperzone głosy nie zdołają zmienić tego faktu. Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość