Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Spis słów objętych prawem autorskim przez Tolkien Estate 
Autor Wiadomość
Ring
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 20-01-2006 18:54    Temat wpisu: Re: Spis słów objętych prawem autorskim przez Tolkien Estate Odpowiedz z cytatem

Goku napisał(a) (zobacz wpis):
Wracając do meritum, czy ktoś ma albo gdzieś widział chociaż tę "słynną" listę Notka ? Jakie słowa z książek Tolkiena ona obejmuje? hmmmm...

Podobnie jak Sarnond zarzuciłem sieci w sieci, Śmiech ale połów marniutki. Smutek
IMO taka lista nie istnieje, bo wiązałoby to chciwe rączki osobnikom z TE.
Można byłoby udowadniać przed sądem, że jeśli czegoś na niej nie ma, to wolno tego używać. A przecież w tej zabawie chodzi o to, żeby dozwolone było jak najmniej. Jestem przeciw Jestem przeciw
Hipotetyzując, można założyć, że taka lista zawierała by wszystkie słowa, które zostały wymyślone przez Tolkiena, a wprawę w tym posiadał. Śmiech Jeśli do tego dodać zwykłe zasady stosowania prawa autorskiego, to już mamy cały torcik. W koło dużo łasuchów, ale łyżeczkę trzyma TE i Mam coś dla ciebie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora