Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Spis słów objętych prawem autorskim przez Tolkien Estate 
Autor Wiadomość
Goku
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 19-01-2006 20:31    Temat wpisu: Spis słów objętych prawem autorskim przez Tolkien Estate Odpowiedz z cytatem

Co jakiś czas słychać o tym, że smoki z Tolkien Ezdead Balrog Jestem przeciw wyłaniają się ze swoich jaskiń i żądają mieszków mithrilu do roboty od nieświadomych niczego autorów Smażenie lembasa grafik, tekstów piosenek itd. w zamian za możliwość używania w ich dziełach określonych słów z twórczości Tolkiena. Tym samym pojedyńcze słowa stały się towarem tak jak deska do prasowania czy opona samochodowa na allegro. Szkoda, że dotyczy to twórczości Mistrza, uważam że byłby on przeciwny przejmowaniu sobie na własność pojedyńczych słów i pobieraniu za ich używanie opłat. Tolkien kochał słowa i kochał się nimi dzielić.

Wracając do meritum, czy ktoś ma albo gdzieś widział chociaż tę "słynną" listę Notka ? Jakie słowa z książek Tolkiena ona obejmuje? hmmmm...