Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Którą rasę darzycie największą sympatią i dlaczego? 
Autor Wiadomość
Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 26-02-2002 23:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ja najbardziej lubię krasnoludy. Za co?? Za pasję, którą wkładają w niemal wszystko, za co się zabiorą. Jeśli są wrogami, to nieubłaganymi, jeśli przyjaciółmi - to wiernymi aż do śmierci. Swoje dzieła tworzą z miłością, która innym rasom może się wydać przesadna - to chyba dlatego, że nie rozumieją one, iż w każdy tworzony przez siebie przedmiot naugrimowie wkładają część swej duszy. Lubię ich za nieugiętość zasad - gdy już sobie postanowili że khuzdul będzie tajny, to przez kilka tysiącleci reszta świata poznała ledwie kilka zdań z tej mowy. Podoba mi się ich sztuka (sic!), pieśń o Durinie Gimlego uważam za najpiękniejszą z całego Władcy. Lubię nawet ich wady (bo mają ich trochę), w sumie sam nie wiem dlaczego, ale te wady są jakoś swojskie, potrafię je tolerować Uśmiech

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora