Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Dawaj szczodrze, ale tylko to, co twoje." Sador Labadal do Turina, Niedokończone Opowieści

pokaż tylko ten wpis  Temat: Mało znane, oryginalne ilustracje z publikacji dzieł JRRT 
Autor Wiadomość
Sirielle
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 18-09-2005 23:31    Temat wpisu: Mało znane, oryginalne ilustracje z publikacji dzieł JRRT Odpowiedz z cytatem

Wydzielone z tematu "Najbardziej pojechane okładki wydań książek Tolkiena"
elfy
-------------------------------------------------------

Wykrzyknik Tylko mało znane, oficjalne ilustracje, które pojawiły się w publikacjach.

Notka Tematy pokrewne:
Twoje ulubione obrazy inspirowane twórczością Tolkiena
Oryginalne, mało znane ilustracje fanowskie

Sirielle

-------------------------------------------------------

Co prawda watek jest o okladkach, a ja mam ilustracje, ale byla wczesniej tutaj o nich mowa, wiec zalaczam.

Mianowicie, ilustracje Piotra Kowalskiego do 'Opowieści o Tinúviel' z Nowej Fantastyki nr 9 / '95r.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ilustracje uznac mozna za pasujace do tematu ze wzgledu na wyglad elfow i... no wlasnie - kogo? Kim sa te mile kocieta? hmmmm... Padlo przypuszczenie, ze to Morgoth i spolka, IMHO to rowniez Tinwelint (Elwë) i Meliana sa tak przedstawieni.
Pojechane czy nie, mi sie kiedys bardzo podobaly i niewatpliwie wplynely na moja wizje elfow i tolkienowskiego swiata Elfik , ktorego wtedy zupelnie nie znalam, a szczegolnie na wizje elfich oczu Jestem rozwalony
IMHO to wyobrazenie pasuje do klimatu basniowego rodem z Hobbita, tak tez mi sie jawia wczesne opowiesci z KZO - bardziej jako basnie, legendy, niz powazny 'historyczny' Silmarillion.
Ale uprzedzam, ze nie znam KZO w calosci, tylko tyle, ile pojawilo sie w NF.

Tylko dlaczego Beren tez jest elfikiem?
Edit. Juz wiem, w opowiadaniu jest nazywany gnomem... Chyba czas najwyzszy przeczytac ponownie, bo widac nic juz nie pamietam z tej historii.

Ciekawi mnie czy runy wyrysowane na ramkach ilustracji cos znacza? (Niestety, w jednym obrazku zostaly przyciete juz w fazie druku Smutek ).

Zeskanowalam tez ilustracje Andrzeja Grzechnika do O przybyciu Tuora do Gondolinu [NF 9 / '94], ale to pasowaloby raczej do tematu z bardziej kanonicznymi ilustracjami Z przymrużeniem oka , tylko go nie moge znalezc Skrzywienie
Moge tez dodac ilustracje Moniki Świetlik do opowiadania Turambar i Foalókë [NF 9 i 10 / '96]. Tylko gdzie? I czy chcecie? hmmmm...

Moze to juz jest gdzies w sieci? Na stronach NF nie widze... Strony domowe autorow?

Swoja droga - w prenumeracie mozna zakupic stare wydania NF na CD, to chyba dobra informacja dla tych, ktorzy nie maja np. wydan z tekstami Tolkiena a chcieliby je miec Jestem za
Sama chcialabym miec starocie, ktore 'wyparowaly' z domu - dobry zwyczaj nie pozyczaj Ratujcie bo go pobiję

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 10-12-2014 02:45, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora