Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo, Hobbit


pokaż tylko ten wpis  Temat: Powszechny LOTR? 
Autor Wiadomość
Nifrodel
Administrator


WpisWysłany: 26-08-2005 22:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):

Liiiitości, komuś się w redakcji wszystko pochrzaniło Ratujcie bo go pobiję wszystko mi się pomieszało


Obawiam się, że nie Spox
http://wladca-pierscieni.stopklatka.pl/wiadomosci.asp?wi=24625&page=2

Cytat:

zależy też chyba jaka. Popkultura to nie worek, do którego możemy wrzucić wszystko co złe, albo wszystko co się nam akuratnie nie podobało.
Mam wrażenie, że popkultura to taki mechanizm, który można zaprząc do robienia bardzo fajnych, rzeczowych, mądrych rzeczy, tylko, że zwykle wykorzystuje się go w celach okołodennych Śmiech albo płaskich jak naleśnik. Śmiech


No tak Śmiech Ale biorąc pod uwagę to, ze popkultury nikt do dobrych rzeczy nie zaprzęga ( a raczej, precyzuję, rzadko się to zdarza), zwłaszcza jeśli się to tyczy Tolkiena ( przeczytaj chociażby ten ostatni artykuł w Guardian, który w temacie o Birmingham przytacza Nelle), możemy się chyba zgodzić, że to, co się wkoło filmu i książki ostatnimi czasy działo (mam na myśli, to, co się pisze oraz co się sprzedaje- szeroko pojęte massmedia vs Tolkien), bynajmniej nie skłania do entuzjazmu. Uśmiech?

Cytat:

Zlituj się Nif, po kolacji jestem :/ Śmiech


Tal, musze czasem postraszyć, bo zupełnie zMUP-iejesz Z przymrużeniem oka Język A serio, to wiesz, jeśli by się to sprzedawało, myślisz, że by Bielawa Brother nie powstał? U nas Big Brother skończył się na drugim podejsciu, czy trzecim, nie wiem bo nie oglądałam. A w Anglii to wciaż bardzo popularna rozrywka. Na topie są konflikty między homoseksualistami a heteroseksualistami oraz Big Brother w armii.
Dla kasy kręcą nie tylko takie buble. Ludzie nadzwyczaj dobrze rozumieją i akceptują, że "dziwne rzeczy" się robi dla pieniędzy Nic nowego, niż gdy coś się robi z pasji i jeszcze z własnej kieszeni dokłada.

Cytat:

I to jest imo bardzo wazne pytanie.


No więc? Elfik czekam na wypowiedź Język

Cytat:

nie zgodze się. Nie obdarł ale odcedził te, sensy, ktore trudno oddac w ekranowym czasie, a pozostawił te, ktore byl w stanie udzwignąć.


Chcąc nie chcąc obdarł. Niestety.

Cytat:

A skąd owych wielu ludzi, nie czytających ksiażki, a znajacych tylko film może wiedziec, że film jest ubogą wersją? IMO dowiedzą się, jak przeczytają książkę Uśmiech l


No właśnie to jest straszne, że znikąd się nie dowiedzą. Uśmiech Saurona ;D
A nawet, nie będą chcieli się dowiedzieć, bo dziecom popkultury filmy zazwyczaj wystarczają i przedkładają je nad książki.
_________________
Gwiazdy były dalekie...
Niebo się otwarło
jak gdyby dłoń nieśmiała,
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.