Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nawet działając z dobrego serca czasem łatwo zadać cios bardziej bolesny niż cios wroga." Hurin, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Powszechny LOTR? 
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 26-08-2005 22:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Nifrodel napisał(a) (zobacz wpis):

(nie, nie Nie Nie - bynajmniej nie w dziedzinie profesorów (badaczy) czy pisarzy Pserwa , zwyciężył w dziedzinie..... Popkultura :|

Liiiitości, komuś się w redakcji wszystko pochrzaniło Ratujcie bo go pobiję wszystko mi się pomieszało

Cytat:
Popkultura to domena beztroskiej rozrywki,

zależy też chyba jaka. Popkultura to nie worek, do którego możemy wrzucić wszystko co złe, albo wszystko co się nam akuratnie nie podobało.
Mam wrażenie, że popkultura to taki mechanizm, który można zaprząc do robienia bardzo fajnych, rzeczowych, mądrych rzeczy, tylko, że zwykle wykorzystuje się go w celach okołodennych Śmiech albo płaskich jak naleśnik. Śmiech

Cytat:
tudzież "Big Brother- Bielawska odsłona" Ratujcie bo go pobiję Z przymrużeniem oka

Zlituj się Nif, po kolacji jestem :/ Śmiech

Cytat:
Można sobie zatem zadać pytanie, czy popularność i film Jacksona zrobiły książkom Tolkiena więcej złego czy więcej dobrego?

I to jest imo bardzo wazne pytanie.

Cytat:
Jeśli poprzez film, ktoś sięgnął po książkę, to należy się tylko cieszyć.

Sama znam sporo takich osób. Którzy oczarowani filmem wsiąkli w książki. I, co ważne podobały im się, a nawet bardziej, jak film. Bo gdyby stwierdzili, że film im sie bardziej podobał to byłoby dla mnie troche dziwne.

Cytat:

Z drugiej strony, nawiązując do popkultury, powszechność spłyciła przekaz książek angielskiego profesora,

Cytat:
tak jak film obdarł wymowę WP z wielu wartości,

nie zgodze się. Nie obdarł ale odcedził te, sensy, ktore trudno oddac w ekranowym czasie, a pozostawił te, ktore byl w stanie udzwignąć.

Cytat:

Frodowi zaś zdarza się bezwolnie oddać Pierścień Nazgulom),

taa, jedna z głupszych scen Skrzywienie

Cytat:

Powstaje zatem pytanie - skoro wielu ludzi kojarzy sobie Władcę Pierścieni z ubogą, filmową wersją, to czy jednak nie mamy do czynienia z wielką szkodą, wyrządzoną książce? hmmmm...

A skąd owych wielu ludzi, nie czytających ksiażki, a znajacych tylko film może wiedziec, że film jest ubogą wersją? IMO dowiedzą się, jak przeczytają książkę Uśmiech
poz Uśmiech
tal