Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Książka "MAGIA, MITY I TAJEMNICE ŚREDNIOWIECZA" 
Autor Wiadomość
Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 07-08-2005 20:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

39???!!!!!! Ja będąc w Malborku kupiłem za 49 Jestem rozwalony Ratujcie bo go pobiję

Książkę mam już od paru dni, i dopiero zacząłem czytać (od razu gdy wróciłem, czyli pare godzin temu). Przez cały czas odkąd ją kupiłem kusiło mnie aby ja przeczytać ale po prostu nie było czasu, wracałem do domku o 21 i byłem tak padnięty że nawet czytać się odechciewało. Ale już zacząłem i musze przyznać iż jestem zaskoczony, pozytywnie. Ledwo oderwałem się od niej i siadłem na kompa. Autor z początku wyjaśnia, co to jest rzeczywiste Śródziemie (jak określa północno-zachodnią cześć Europy). Mam zastrzeżenie, co do polskiego tłumaczenia tytułu, gdyż czytelnik, gdy zobaczy książkę na regale nie będzie wiedział dokładnie o co chodzi, nazwa powinna brzmieć Rzeczywiste Śródziemie Magia i Tajemnice Ciemnych Wieków. Wiem czepiam się Język

Po wyjaśnieniu pojęcia rzeczywiste Śródziemie Bates opisuje pokrótce historie Anglii, krótko o Celtach, podbojach Sasów i Rzymian. Poznać można historię celtyckiej królowej Baudikki. Ciekawy jest również rozdział mówiący o życiu codziennym mieszkańców Anglii, jak żyli, jacy byli. Ale co ja będę streszczenie pisał(i tak już sił nie mam, podróż strasznie męczy) -KSIĄZKA JEST REWELACYJNA

-Albert Einstein
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email