Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie gardź jednak legendami, dziedzictwem odległych wieków, często bowiem się zdarza, iż stare niańki przechowują w pamięci wiadomości, które niegdyś największym nawet Mędrcom oddały usługi." Celeborn, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Strona Hobbitonu 
Autor Wiadomość
Adiemus
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 21-07-2005 13:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Decydują się mieszkać w Poole, niewielkim mieście na południowym wybrzeżu, sąsiadującym z Bournemouth. Edith ma tam przyjaciół, o podobnym pochodzeniu, którzy są jak ona bezpretensjonalni, lubią grać w karty i pić herbatę. Z przyjemnością spotykają się przy błahych rozmowach. Tolkien nie jest zachwycony towarzystwem, ale kocha żonę głęboko i być może postanawia pod koniec życia wynagrodzić Edith te wszystkie samotne noce, podczas których przesiadywał "Pod Ptakiem i niemowlakiem" z Lewisem, czy roztrząsał zagadnienia teologiczne w Magdalen College. Kupują nieduży, parterowy dom w niewielkiej odległości od Miramar Hotel w Bournemouth, który Edith odwiedza z przyjemnością za każdym pobytem w mieście.
To jest cytat z http://www.tolkien.com.pl/biografia/1966.php. Postaram się zlokalizować ten dom i zrobić parę fotek Spox
Biografia na Hobbitonie -no, muszę się powtarzać po przedmówcach- bardzo pierwsza klasa Jestem za Jestem za Jestem za Uśmiech Saurona ;D
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora