Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu.... Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." , 

pokaż tylko ten wpis  Temat: Strona Hobbitonu 
Autor Wiadomość
Nifrodel
Administrator

WpisWysłany: 21-07-2005 01:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Postanowiliśmy wspólnie z elfy zrobić internetową biografię J.R.R Tolkiena, taką z prawdziwego zdarzenia (jak sobie postanowiliśmy Uśmiech), gdzie każdy mógłby znaleźć masę informacji o życiu pisarza i zobaczyć więcej zdjęć, niż zwykle pojawia się w sieci. Chcieliśmy też zastąpić dotychczasowo istniejące, i dość skromne kalendarium życia i twórczości : Uśmiech Saurona ;D

czymś zupełnie nowym, znacznie rozszerzonym projektem Rycerz . Wizja powoli się wykluła jakieś kilka ładnych miesięcy temu nio nie wiem i nie pozostało nic innego jak zabrać się do pracy do roboty - na zmiany - Z przymrużeniem oka Śmiech (tak, praca akordowa Jestem rozwalony rulez Z przymrużeniem oka Super śmiech). Kolekcję swoich zdjęć Tolkiena elfy uzupełniał od wielu lat, i dziś nareszcie ujrzy wirtualne światło Język Widziały gały co brały wieeeeeeeeeelgachny uśmiech natomiast opisujące je teksty to informacje zaczerpnięte ze wszystkich dostępnych na polskim rynku biografii Tolkiena, mianowicie:

- Humprey Carpenter: J.R.R Tolkien, wizjoner i marzyciel;
- Daniel Grotta: Tolkien, twórca Śródziemia;
- Joseph Pearce: Tolkien, człowiek i mit
- Michael Coren: Tolkien, człowiek, który stworzył Władcę Pierścieni
- Michael White: Tolkien, Biografia.

Oprócz tego uzupełniliśmy je informacjami z książek:

- Humprey Carpenter: Inklingowie
- J.R.R Tolkien, Listy.

oraz informacjami pochodzącymi z różnych stron internetowych.

Staraliśmy się podawać zawsze źródło cytatów, informacji oraz zdjęć, aby strona była możliwie jak najbardziej rzetelna.Uśmiech
W tej chwili nowa, jeszcze ciepła biografia J.R.R Tolkiena, przed chwilą ukończona, przeglądnięta i dopieszczona, wygląda tak Uśmiech:

Skrypt napisał elfy Rządzę Elfik Rządzę, ja zajęłam się (jak to zwykle Z przymrużeniem oka ) grafiką i uzupełnianiem części tekstów. Spędziliśmy nad tym projektem dużo czasu, ale mamy nadzieję, że efekty Wam się spodobają Uśmiech. Jest już trochę późno a ja jestem zmęczona więc nie będę pisać więcej (np. anegdotek o słynnym już pośpiechu elfy nad tworzeniem tej strony, napędzanych regularnie wypijanymi herbatkami z dwoma łyżkami cukru Z przymrużeniem oka ) Elfik Miłego oglądania i czytania zatem Elfik

Zapraszamy : http://www.tolkien.com.pl/biografia z otwartymi ramionami, i`m all your`s
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora