Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Strona Hobbitonu 
Autor Wiadomość
Nifrodel
Administrator

WpisWysłany: 21-07-2005 01:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Postanowiliśmy wspólnie z elfy zrobić internetową biografię J.R.R Tolkiena, taką z prawdziwego zdarzenia (jak sobie postanowiliśmy Uśmiech), gdzie każdy mógłby znaleźć masę informacji o życiu pisarza i zobaczyć więcej zdjęć, niż zwykle pojawia się w sieci. Chcieliśmy też zastąpić dotychczasowo istniejące, i dość skromne kalendarium życia i twórczości : Uśmiech Saurona ;D

czymś zupełnie nowym, znacznie rozszerzonym projektem Rycerz . Wizja powoli się wykluła jakieś kilka ładnych miesięcy temu nio nie wiem i nie pozostało nic innego jak zabrać się do pracy do roboty - na zmiany - Z przymrużeniem oka Śmiech (tak, praca akordowa Jestem rozwalony rulez Z przymrużeniem oka Super śmiech). Kolekcję swoich zdjęć Tolkiena elfy uzupełniał od wielu lat, i dziś nareszcie ujrzy wirtualne światło Język Widziały gały co brały wieeeeeeeeeelgachny uśmiech natomiast opisujące je teksty to informacje zaczerpnięte ze wszystkich dostępnych na polskim rynku biografii Tolkiena, mianowicie:

- Humprey Carpenter: J.R.R Tolkien, wizjoner i marzyciel;
- Daniel Grotta: Tolkien, twórca Śródziemia;
- Joseph Pearce: Tolkien, człowiek i mit
- Michael Coren: Tolkien, człowiek, który stworzył Władcę Pierścieni
- Michael White: Tolkien, Biografia.

Oprócz tego uzupełniliśmy je informacjami z książek:

- Humprey Carpenter: Inklingowie
- J.R.R Tolkien, Listy.

oraz informacjami pochodzącymi z różnych stron internetowych.

Staraliśmy się podawać zawsze źródło cytatów, informacji oraz zdjęć, aby strona była możliwie jak najbardziej rzetelna.Uśmiech
W tej chwili nowa, jeszcze ciepła biografia J.R.R Tolkiena, przed chwilą ukończona, przeglądnięta i dopieszczona, wygląda tak Uśmiech:

Skrypt napisał elfy Rządzę Elfik Rządzę, ja zajęłam się (jak to zwykle Z przymrużeniem oka ) grafiką i uzupełnianiem części tekstów. Spędziliśmy nad tym projektem dużo czasu, ale mamy nadzieję, że efekty Wam się spodobają Uśmiech. Jest już trochę późno a ja jestem zmęczona więc nie będę pisać więcej (np. anegdotek o słynnym już pośpiechu elfy nad tworzeniem tej strony, napędzanych regularnie wypijanymi herbatkami z dwoma łyżkami cukru Z przymrużeniem oka ) Elfik Miłego oglądania i czytania zatem Elfik

Zapraszamy : http://www.tolkien.com.pl/biografia z otwartymi ramionami, i`m all your`s
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora