Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: HoME nie tylko dla orłów 
Autor Wiadomość
Adiemus
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 23-05-2005 09:16    Temat wpisu: HoME nie tylko dla orłów Odpowiedz z cytatem

Mimo, że Historię Śródziemia znam bardzo fragmentarycznie (a tak naprawdę to tylko KZO po polsku wydane), zaglądam często do tej tabeli. Pisuje w niej tylko kilka osób, co świadczy o małej znajomości tematu w "Społeczeństwie" Pserwa
Na stronie Inny Świat możemy zapoznać się z krótkimi streszczeniami (w chwili obecnej 7 tomów) pióra Nifrodel chwała wam, chylę czoła, dzięki Oklaski Oklaski chwała wam, chylę czoła, dzięki , które powinny być drogowskazem dla każdej osoby chcącej wydać kilkadziesiąt złociszy na rozpoczęcie przygody z HoME i zastanawiającej się, od czego by tu zacząć Język - wszak w topiku W jakiej kolejności czytać historię Śródziemia? takiego "ułatwienia" nie znajdziemy Pserwa
Szkoda tylko, że te streszczenia (i dodane do nich tu i ówdzie komentarze) nie są trochę dłuższe (ale rozumiemy, że Nif nie ma za dużo czasu, wszak musi jeszcze i Adminować nam, maluczkim Jestem rozwalony i zarabiać na chlebek i -po prostu- żyć Elfik Może więc połączymy wspólnie siły i spróbujemy rozszerzyć "dla potomności" Z przymrużeniem oka naszą wspólną wiedzę o poszczególnych opowieściach Historii, zanim pokaże się po polsku? Fajnie byłoby, gdyby (między innymi dzięki takiej aktywności) wiedza Społeczeństwa Prstena Jestem rozwalony nie kończyła się tylko na WP i Silmarillionie Spox
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora