Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Tak właśnie najczęściej bywa z czynami, które obracają koła świata: dokonują ich małe ręce, na małych spada ten obowiazek, gdy oczy wielkich zwrócone są w inna stronę." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Slash w fanfikach tolkienowskich 
Autor Wiadomość
cydienne
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 04-05-2005 20:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Hathor napisał(a) (zobacz wpis):
Ale nadal obstaje przy tym, ze panuje moda na taka tematykę. Co prawda fandom tolkienowski to jedyny literacki, jaki znam i tutaj z slashem spotkalam się po raz pierwszy, ale często spotykam autorki m/m które piszą nie tylko ff tolkienowskie, ale i do seriali itp. I pairing wydaje sie byc najwazniejszym skladnikiem.

Hum hum- no to w takim razie ta moda panuje od bardzo dawna- pierwsze slashe pisano do Star Treka i to było dawno dawno temu i w odległej galaktyce Język- po prostu, z tego co wiem, nie tak znowu długo po tym jak fanfiction stało się popularne wykształcił się gatunek zwany właśnie slashem... A więc za Mary Sue przyszedł slash... i tak potoczyła się historia dziejów.

Hathor napisał(a) (zobacz wpis):
IMHO trafilas w sedno - osobliwy objaw zainteresowania płcią przeciwną. Fascynacja uczuciami, pięknym cialem i mezczyznami. Po co marnowac czas i ... klawiature?... by pisac o mezczyznie i kobiecie, skoro mozna od razu o 2 idealnych mezczyznach? Elfy sie do tego swietnie nadaja, zyc nie umierac.
Nie wiem jak to sie ma do slashy Legolas/Gimli i innych potworkow...
Hm- źle się wyraziłam- wyraz "osobliwe" sugeruje jakby fascynacja męskim homoseksualizmem była czymś zdrożnym, czy tez rzadkim- a nie jest. Powinnam chyba napisać jednym z wielu przejawów, chociaż może nie tych najbardziej wśród naszego społeczeństwa popularnych... i to by było na tyle, jeżeli chodzi o sprostowania- poza tym takie wyjaśnienie słyszałam już często- zarówno w doniesieniu do FF jak i do yaoi, czyli mang opisujących męsko-męskie związki i relacje, więc wygląda ono na jak najbardziej słuszne.

Co do potworków- hm- kiedy słyszę o coraz dziwaczniejszych paringach widzę jakąś dojrzałą kobietę, która pisze t mamrocząc przy tym pod nosem: O! Tu nie zdzierżą... ta- a tego to już na pewno nie przeżyją mwahahaha! Złośliwy uśmiech
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora