Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Slash w fanfikach tolkienowskich 
Autor Wiadomość
Nifrodel
Administrator

WpisWysłany: 01-05-2005 10:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Elenai napisał(a):
Hmm, może nie siedzę za bardzo w temacie, ale widzę sprawę zupełnie inaczej - że to właśnie kobiety heteroseksualne piszą i lubią czytać slashe, z powodzu.. hmm jakby to ująć.. Język z tego samego powodu, dla którego np. mężczyźni lubią czytać o związku Siri i Mistle u Sapkowskiego (a Sapka jakoś nikt o wiadome skłonności nie posądza ). Uważam że jest to raczej chęć do poczytania sobie o pięknych elfich mężczyznach w 'nietypowych' sytuacjach, niż świadectwo jakichś odmiennych skłonności..

Może masz racje Elenai - tak naprawdę żartowałam z tą tezą Uśmiech
Ale mnie jakoś bardziej obrzydza niż pociąga czytanie slashy czy PWP - z całą tolerancją dla homoseksualistów Uśmiech Saurona ;D

Elenai napisał(a):
Poza tym, jak już wspomniała Sirielle, slash moze dac okazję do napisania historii miłosnej bez ryzyka stworzenia Mary-Sue (Mary Sue - bardzo kiczowata bohaterka ff), a więc bardziej przyswajalnej przez kobiety.

To prawda, że takie ryzyko istnieje, ale przeciecież slash nie uratuje kiepskiego warsztatu Ratujcie bo go pobiję , a ćwiczenie rzemiosła może poprawiać umiejętność pomysłowego przedstawienia losów bohaterki oraz jej historii miłosnych bez pułapki Mary Sue tudzież Misato Z przymrużeniem oka

cydienne napisał(a) (zobacz wpis):
[qHm... ale slash to nie to Śmiech.
Slash to rodzaj fanfików (nazwa od slasha, czyli pochyłej kreski, którą rozdziela się imiona bohaterów w opisie fanfika), które opisują relację między dwójką bohaterów tej samej płci (jest więc slash i femme- slash), ale nie koniecznie oznacza to, ze dojdzie do seksu. Cała ta gałąź fanfików jest bowiem obszerna i to, ze ktoś chce napisać o jakiś bohaterach opowiadanie wcale nie oznacza, ze do czegoś więcej miedzy nimi dojdzie (można przecież pisać o tym, jak chcieli ale im nie wyszło XD). Fanfiki z samym seksem to PWP (Plot? What plot?)- dlatego najlepiej czytać opis fanfika przed przeczytaniem- te dziwne skróty pokazują to, czego się można spodziewać... to ostrzeżenia... cos w rodzaju "TY, który tu wchodzisz pożegnaj się z nadzieją".

Dzięki Cydienne chwała wam, chylę czoła, dzięki Elfik za wyjaśnienie terminu, będę teraz bardziej uważać Uśmiech Jestem za

Cydienne napisał(a):

IMHO od slashu - szczególnie jeśli jest literacko usprawiedliwiony lub watek tak poprowadzony i dobry warsztatowo, ze płeć bohaterów przestaje mieć znaczenie - gorsze jest znęcanie się nad elfami, niczym nieusprawiedliwiony sadomasochizm 'znudzonych' Quendich (do tego koniecznie slash). Znowu - moda.

A to są też takie? Ratujcie bo go pobiję
Dobrze, że do nas ta moda nie dotarła (chyba hmmmm... )
Nie wiem, dla mnie jednak ma znaczenie, szczególnie ze znanymi postaciami tolkienowskimi. Slashe, XD, czy tez tym bardziej PWP, to gatunki nie dla mnie, nawet, jeśli są dobre literacko. Spox
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora