Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Najbardziej pojechane okładki wydań książek Tolkiena 
Autor Wiadomość
Goku
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 10-01-2005 01:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

hehe, Avi ale nam się kliknęło synchronicznie Z przymrużeniem oka Jestem rozwalony

Avari napisał(a) (zobacz wpis):
Sarn... toż to rysunek samego Mistrza... co nie zmienia faktu, że smok jest radosny Super śmiech

Mzimu.... wieeeeeeeeeelgachny uśmiech i jak ja teraz będę czytał Silma? Mam coś dla ciebie Z przymrużeniem oka Sarn, jesteś gorszy niż PJ Z przymrużeniem oka

Cytat:
Ja znalazłam okładkę do "Powrotu Króla" - niestety, nie wiem jakie wydanie i kto jest autorem...

kto jest autorem okładki też nie wiem, ale jest to pierwsze amerykańskie wydanie WP (te słynne pirackie) z 1965 wyd. Ace Books

Cytat:
moją uwage przykuło błyskające spod kaptura Oko Uśmiech Saurona ;D i hełm gondorczyka... hę? ( tak myślę, że to gondorczyk - któż inny nosił skrzydlate hełmy? )

Super śmiech a może temu gondorczykowi, mewa na głowie po prostu usiadła i postanowiła uwić gniazdko? wieeeeeeeeeelgachny uśmiech to oko jest genialne Z przymrużeniem oka Super śmiech

to ja zamieszczam okładkę "Drużyny Pierścienia" i "Dwóch wież" z tego samego wydania. Szczególnie "Dwie wieże" są ekstra wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Ten konik ze skrzydłami jak po Czarnobylu Z przymrużeniem oka po prostu miodzio Pserwa Komuś się znowu bajki pomyliły Pserwa

Adan napisał(a) (zobacz wpis):

wszedłem sobie jako absolwent szkoły podstawowej i początkujący licealista

ale się wymądrza Język Z przymrużeniem oka

Cytat:
do księgarni i zobaczyłem ksiażkę z dziwną okładkę i ze znajomo brzmiącym nazwiskiem. Były to czasy kiedy dostęp do informacji był dość utrudniony i mówiac szczerze nie wiedziałem wtedy jeszce ze Tolkien napisał cokolwiek więcej niż Hobbita i Władcę Pierścieni.

tzw. "czasy łezki w oku" Jestem rozwalony Pserwa

Cytat:
Okładka w załączniku. Znana wam zapewne bardzo dobrze.

a juści Uśmiech "Czytelnik" Warszawa 1990. II polskie wydanie (na I polskim wydaniu z 1985, również Czytelnika, jest taki sam rysunek tylko że na obwolucie)

Cytat:
Już po przeczytaniu ciągle zadawałem sobie (i nadal zadaje) pytanie, co wg pana Zbigniewa Czarneckiego - jej autora,

nio nie do końca, Z. Czarnecki "tylko" Bang! Pytajnik tak, tak, zgadzam się Z przymrużeniem oka zaprojektował okładkę a autorem ilustracji jest Stasys Eidrigevićius bęcki Jestem rozwalony ale fakt, że takie okładki dzieł Mistrza wywołują pytania o jakich filozofom się nie śniło Z przymrużeniem oka Pserwa

Cytat:
miał ten obrazek symbolizować? jajo jako symbol życia i stworzenia? A moze jajo jako symbol Ardy, a ptak jako Eru czuwający nad jej losami? Śmiech

Super śmiech ból brzucha przed snem? dzięki Adan Język Sobie przed nocą jaja wieeeeeeeeeelgachny uśmiech robisz Pserwa Wczuwając się w chorą wyobraźnię ilustratora czuję że masz rację z tym jajem jako symbolem stworzenia, co było na początku: jajko czy kura?
bardzo możliwe też, że po prostu miał jajecznicę na śniadanie i tak się mu jakoś narysowało Pserwa