Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

pokaż tylko ten wpis  Temat: Najbardziej pojechane okładki wydań książek Tolkiena 
Autor Wiadomość
Adan
Przyjaciel Elfów

WpisWysłany: 10-01-2005 01:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ach, swego czasu, dawno, dawno temu kiedy jeszcze żadne dziecię nie słyszało o internecię Śmiech (coś tam już pewnie już amerykanie kombinowali - no w każdym razie na pewno nie o www), wszedłem sobie jako absolwent szkoły podstawowej i początkujący licealista do księgarni i zobaczyłem ksiażkę z dziwną okładką, lecz ze znajomo brzmiącym nazwiskiem. Były to czasy kiedy dostęp do informacji był dość utrudniony i mówiac szczerze nie wiedziałem wtedy jeszcze ze Tolkien napisał cokolwiek więcej niż Hobbita i Władcę Pierścieni oops, zawstydzenie . Okładka nie przykuła jakoś szczególnie mojej uwagi, na szczęście nazwisko owszem. Sięgnałem po książkę i zaczałem przegladać. Po chwili już byłem w jej posiadaniu (i nadal jestem mimo, że jej materia nie najlepiej przeszła próbę czasu - kiepska jakość klejenia ).

Okładka w załączniku. Znana wam zapewne bardzo dobrze. Już po przeczytaniu ciągle zadawałem sobie (i nadal zadaję) pytanie, co wg pana Zbigniewa Czarneckiego - jej autora, miał ten obrazek symbolizować?
Jajo jako symbol życia i stworzenia? A moze jajo jako symbol Ardy, a ptak jako Eru czuwający nad jej losami? Śmiech
Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora