Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Piękne tytuły! - szyderczo mruknął smok. - Ale nawet szczęśliwe numery nie zawsze wygrywają." Smaug, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Co do Morgotha jest na tej okładce?... 
Autor Wiadomość
Goku
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 09-01-2005 23:12    Temat wpisu: Re: Co do Morgotha jest na tej okładce?... Odpowiedz z cytatem

Sarnond napisał(a) (zobacz wpis):
Autorem jest Shelly Shapiro, która - o ile mi wiadomo - jest rysownikiem tworzącym nie raz i nie dwa ilustracje typowo tolkienowskie.

wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Eru chroń nas przed jej ilustracjami Język Sarn ty jesteś jakiś masochista Młotkiem go! Z przymrużeniem oka żeby takie wydania kolekcjonować Pserwa

Cytat:
Ma Ktoś jakieś pomysły do czego w samej książce może odnosić się wizja z okładki?

ta okładka wygląda mi na twór w stylu pierwszego autoryzowanego wydania WP w USA gdzie były strusie emu i skradający się lew (ostatecznie lwa zamalowano/przykryto pagórkiem Pserwa ) Idąc drogą dedukcji Z przymrużeniem oka być może ilustratorka tego wydania UT również nie miała czasu zapoznać się z treścią książki przed wykonaniem okładki?

Być może zdołała przeczytać tylko wstęp Pytajnik Jakąś potwierdzającą poszlaką jest zdanie:
Introduction - Unfinished Tales napisał(a):
of Beren lurking in wolf's shape beneath the throne of Morgoth;

Wstęp - Niedokończone Opowieści napisał(a):
Berena skradającego się w wilczej postaci ku tronowi Morgotha

to pasuje jak ulał Uśmiech Za to ta anakonda może być uwspółcześnioną wersją Glaurunga Jestem rozwalony Pserwa a ten pomalowany jak apacz na wojennej ścieżce koleś Z przymrużeniem oka cuchnie mi orkiem (ta wikingowska czapeczka go zdradza wieeeeeeeeeelgachny uśmiech i nieodłączny atrybut amerykańskiej kawy na ławę czyli zepsuta szczęka, jak gościu ma nieładne zęby to znaczy że jest zły = ork jestem wściekły jak ork ) Ewentualnie jeszcze postawiłbym, że to Saur Uśmiech Saurona ;D n.