Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Manga i Tolkien 
Autor Wiadomość
Mink_dragon
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 21-11-2004 18:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, jak to wytłumaczyc... Wszystko zalezy od stylu rysowania autora, od charakterystycznych "gwiezdnych oczu" w shojo, mangach dla dziewczyn, po prawie, ze realistyczne przestawienia postaci. O ile styl mangowy zniekształac sposób rysowania twarzy, o tyle sylwettka ogółem pozostaje niezmnieniona.

Tallis:
Cytat:

Łączenie mangi z Tolkienem to własnie takie pomylenie, jaki styl pasuje do jakiej treści. Pewnie, jako manga to te obrazki są typowe, a może i ładne, ale jako obrazki tolkienowskie to jest przesadyzm, podobny do tych klocków lego, co je można podziwiać na stopklatkowym serwisie władca-pierscieni.

A nie uważasz, ze jesteś trochę nie fair wobec tych, co to rysowali lub rysują w tym stylu (ja, mimo żesama rysuję w tym mangowym stylu nie rysuję postaci z Tolkiena, bo uważam, ze nie chce profanowac Mistrza swoimi "bazgrołami")? Niektórzy naprawdę wkładają w taie rysunki całe serce, połączyli w jedno to, co kochają i/lub lubią.

Nie da sie zaprzeczyć, że w Japonii panują sztywne reguły, ale to łączy sie z jej historią. Jak juz wspominałam, wszystko zalezy od stylu, w jakim autor rysuje, ale dla odmiany postaram sie poszukac czegoś"bardziej naturalnego", ale i mangowego.

Hathor:
To akurat jest autor Śmiech Na początku też się myliłam, ale mi przeszłoJęzyk Ja sie powoli japońskiego uczę, to moiże niektóre komisky z tamtej stronki przetłumaczę?

I jeszcze jedno, o widzę, ze jestem tu w opozycji Uśmiech Amerykanie robia komiks zLotR'a - wszystko ok, wychowalismy sie przecież na Supermanie i innych herosach, znamy ich styl; Japonczycy zrobia komks z LotR'a - jak oni śmia to profanowac ?! A oni takze chcą pokazać, że kochają swiat Mistrza Tolkiena, ja przynajmniej tak to odbieram.