Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Cokolwiek się zdarzy, wielkich czynów nic nie umniejszy. Przejście Ścieżki Umarłych było wielkim czynem i wielkim czynem zostanie, choćby w Gondorze zabrakło kiedyś ludzi, aby o nim wyśpiewali pieśń." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Manga i Tolkien 
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 17-11-2004 00:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ehm, sorki, ale dla mnie rysowanie postaci tolkienowskiej, czy czegokolwiek tolkienowego, w stylu japonskich kreskówek, jest troche dziwacznym crossoverem. A ja nie lubie crossoverów, ani jako fanfiku, ani jako plastyki. Dlatego te mangowe obrazki z elfami sa chałowate i śmieszne. Ja rozumiem, ze Kurosawa robił filmy z Szekspira Uśmiech ale bez przesady ludzie. Uśmiech To tak troche, jak z zasadą, by odpowiedniemu tematowi literackiemu dać odpowiedni styl. Bo do wyboru sa co najmniej trzy, i przecież nie o wszystkim można napisac stylem wysokim, ale i nie o wszyskim stylem średnim, albo stylem niskim. Łączenie mangi z Tolkienem to własnie takie pomylenie, jaki styl pasuje do jakiej treści. Pewnie, jako manga to te obrazki są typowe, a może i ładne, ale jako obrazki tolkienowskie to jest przesadyzm, podobny do tych klocków lego, co je można podziwiać na stopklatkowym serwisie władca-pierscieni.
Może po prostu mam staromodne podejscie, ale Maedros wygladajacy, jak przerażone dziecko, z oczkami, jak rozdeptane figi, i to wielkości
1/3 twarzy mi sie nie podoba Jestem przeciw Skrzywienie
Poz Uśmiech
tal