Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"Świat rzeczywisty pełen jest zasadzek i wiele w nim ciemnych plam ; ale nie brak też jasnych. A chociaż we wszystkich krajach miłość się dzisiej łączy ze smutkiem, kto wie, czy się przez to nie pogłębia jeszcze." Haldir, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: Z pamiętnika tolkienowskiego ogrodnika ;) 
Autor Wiadomość
Goku
Powiernik Pierścienia


WpisWysłany: 12-10-2004 22:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem jeszcze więcej informacji o Gruboszu Hobbicie, czasami nazywany też jest Crassula Gollum



A very interesting wee succulent with fleshy green leaves and flattened reddish coloured tips which look like suction cups. Grows well in full sun with well drained soil. Protect from heavy frost.

Pot size= 10cm

Width 25cm
Height 20cm


Family: Crassulaceae
Genus: Crassula
Species: ovata
Cultivar: Gollum

Synonym:Crassula convoluta
Synonym:Crassula portulacea
Synonym:Crassula argenta

Height:
12-18 in. (30-45 cm)

Hardiness:
USDA Zone 8b: to -9.4° C (15° F)
USDA Zone 9a: to -6.6° C (20° F)
USDA Zone 9b: to -3.8° C (25° F)
USDA Zone 10a: to -1.1°C (30° F)
USDA Zone 10b: to 1.7° C (35° F)
USDA Zone 11: above 4.5° C (40° F)

Sun Exposure:
Full Sun
Light Shade

Bloom Color:
White/Near White

Foliage:
Grown for foliage

Other details:
Average Water Needs; Water regularly; do not overwater

Propagation Methods:
From leaf cuttings
From woody stem cuttings
From softwood cuttings
From semi-hardwood cuttings
From hardwood cuttings
Allow cut surface to callous over before planting
From seed; sow indoors before last frost
_________________
play dirty, play dead - just be yourself
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.