Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Gandalf & Sauron 
Autor Wiadomość
Alatar
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 20-09-2004 17:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Po staniu się Gandalfem Białym ,Olorin był bardzo potężny.I przed przemianą był silny.Przecierz na Wichrowym Czubie walczył samotnie z Nazgulami.Poza tym samotnie pokonał Balroga(sądze ,że Sauron też sie mogł obawiać Balroga i nie mieć go na każde skinienie).A co do Gandalfa Białego to potrafil on miotać ogniem(np. fragment przed oblężeniem Gondoru kiedy ratuje Faramira)i to raczej skutecznie.
W opozycji do mojej tezy stoi fakt który mówi,że Gandalf Biały był na równi z Wodzem Nazguli.
Podsumowując moją (niezgodną z tematem Pserwa )"niejasną wypowiedz uważam ,że Gandalf bał się Saurona i nie mógł mu dorównać ,ale pomimo to był potężny.Na tyle potężny ,że gdyby pozwolono mu "działać" wszystko potoczyłoby się inaczej.

P.S. Jeśli moja wypowiedz nie wprowadza niczego nowego (nie chciało mi się wszystkiego czytać)to można ją skasować Z przymrużeniem oka .

Ja
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email