Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Co sie stało z Błękitnymi Istari? 
Autor Wiadomość
Mithrandir_RotN
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 14-08-2004 17:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że temat jest odowiedni, bym się wypowiedział...

Nifrodel ładnie przytoczyła odpowiedni ustęp Z przymrużeniem oka jednak...

Czy mi się wydawało, czy wyraźnie gdzieś było wspomniane o tym, że Istari mieli zakazane używanie mocy przeciw mocy Saurona? Zwrócić warto uwagę na to, że tak naprawdę niewiele jest u Tolkiena konfrontacji magicznych, a pojedynek w Orthanku został w filmie mocno przejaskrawiony (nie mam pod reka Wladcy zeby sprawdzic jak bardzo). Istari nie budowali armii, umocnień. Jedynym wyjątkiem (mówiąc o trzech) był Saruman. Który od początku (jeszcze przed lądowaniem w Śródziemiu) miał własne plany.

Uważam, że pozostali postępowali podobnie jak Gandalf... i Radagast. Ponieważ wcale nie jest powiedziane, że ten zawiódł! O wodzie się nie mówi, dopóki nie ma powodzi albo upału, a bez niej wszyscy by pomarli! Można wiele funkcji dać Radagastowi, które byłby niezauważalne a ważne. To, że niewiele o nim jest we Władcy i innych opowiesciach jeszcze nic nie swiadczy - Gandalf ani slowem sie nie skarzy na Radagasta. Saruman obraza natomiast i jednego i drugiego na rowni!

Co do tego, co robili błękitni. Nifrodel... to jest mój koniczek... może malutki, ale... Jeśli/Jak wydamy grę, to zapewniam Cię, kilka smacznych kąsków na ten temat będzie Z przymrużeniem oka A prymitywne ludy pokroju Inków rzeczywiście są niebezpieczne Śmiech