Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"To bardzo długa historia. Gdybym chciał opowiedzieć ci wszystko, siedzielibyśmy tutaj dopóty, póki wiosna nie zamieniłaby się w zimę." Gandalf do Froda, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Ludzie i Valarowie 
Autor Wiadomość
vivid
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 09-04-2004 20:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem całkowicie pewna czy taka koncepcja przybycia Earendila do Valinoru jest słuszna. Moją wątpliwość budzi to,że co prawda po ojcu był człowiekiem, ale po matce-Idril mógł równie dobrze być uważany za jednego z Noldorów, przez co musiałby podlegać klątwie Mandosa ciążącej na tym plemieniu. Uniemożliwiałoby mu to dotarcie do Valinoru w normalny sposób-a więc w takim przypadku koncepcja o prowadzącej mocy Silmarila byłaby słuszna. Chociaż niewykluczone jest,że na jego przybycie do krainy nieśmiertelnych złożyły się oba te czynniki, przez co moc Valarów podwójnie nie mogła go powstrzymać mam pomysł!!!
Problem w tym,że nie jest nigdzie sprecyzowane co półelfowie dziedziczyli po swych śmiertlnych i eldarskich przodkach i, że dopóki nie dokonali wyboru, nie do końca było wiadomo prawom i wyrokom którego plemienia podlegają hmmmm...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość