Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Kto czyta Tolkiena w naszym otoczeniu? 
Autor Wiadomość
Preciousss
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 10-01-2004 21:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Jak już pisałam gdzieś na tym forum Z przymrużeniem oka Mnie z Tolkienem zapoznał mój Elf Język Jego brat i chyba jego mama też czytali, a na Powrocie Króla byliśmy z jego rodzicami Uśmiech W mojej rodzince jest gorzej - nikt nie czytał Smutek i za bardzo nie mogę na to nic poradzić, bo nie mam żadnego tłumaczenia jakiejkolwiek książki Tolkiena Język Zdołałam jednak zachęcić mojego kuzyna - dostał Hobbita i WP w prezencie, Uśmiech ale nie mam z nim zbyt dobrego kontaktu, bo mieszka za granicą, Smutek wiem tylko, że podobało się Uśmiech
Jeżeli chodzi o znajomych, to istnieje takie ciekawe zjawisko, że nikt nie jest świrem na jakimkolwiek punkcie, dopóki nie przydarzy się okazja, żeby o tym pogadać Z przymrużeniem oka No i tak jest - duzą część moich znajomych łączy zamiłowanie do muzyki i o tym przeważnie rozmawiają. Wiem, że kilka osób czytało, teraz już chyba nawet więcej niż kilka, bo wiem, że po filmie parę osób się zabrało Uśmiech Paru osobom dawałam adres forum, ale albo nie mają czasu (tak odpowiedział jeden kolega, ale mu się nie dziwię - studiuje, pracuje i gra w 2 kapelach), albo wchodzą tu, czytają i stwierdzają, że chyba trochę za mało wiedzą, żeby zacząć się udzielać Jestem rozwalony Podobnie jest z moim Elfem Złośliwy uśmiech od dwóch lat jest tu zarejestrowany, ale tylko czyta Śmiech
Ciekawą rzecz usłyszałam ostatnio w mojej grupie na ćwiczeniach z gramatyki - w którymś z przykładów pojawiły się słówka "ring road", na co usłyszałam komentarz "My preciousss ring road" Super śmiech podniosłam głowę, ale na razie nie wiem, kto to dokładnie powiedział Super śmiech
Jak już gdzieś tu wcześniej napisałam o ludziach z mojej grupy - nawet jeśli nie czytali (a parę osób na pewno czytało), to kiedyś zapewne będą musieli Złośliwy uśmiech W końcu anglistyka i angielski autor Złośliwy uśmiech
Aha, znam jeszcze jednego ortodoksa, który po obejrzeniu pierwszej części w kinie stwierdził, że to beznadziejne, że ubliża książce i na resztę za nic się nie wybierze Śmiech (TTT już przegapił Język teraz próbujemy z moim Elfem przekonać go do RotK Śmiech )

pozdrowionka Złośliwy uśmiech
Preciousss Złośliwy uśmiech
"As for the future: I'll go on believing there is one - maybe even a happy one.Who's to say there is nothing waiting for me around the corner?(...)Whatever it may be, one thing is for sure - this adventure is not over."
Lauren Bacall
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email