Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Kto, w razie śmierci Froda, powinien zostać Powiernikiem? 

Kto powinien zostać Powiernikiem w razie śmierci Froda w Morii?
Gandalf
4%
 4%  [ 8 ]
Aragorn
12%
 12%  [ 24 ]
Boromir
1%
 1%  [ 2 ]
Sam
64%
 64%  [ 125 ]
Legolas
3%
 3%  [ 6 ]
Gimli
1%
 1%  [ 2 ]
Pippin
0%
 0%  [ 0 ]
Merry
4%
 4%  [ 8 ]
Galadriela
1%
 1%  [ 3 ]
Keleborn
0%
 0%  [ 0 ]
Elrond
2%
 2%  [ 4 ]
Bilbo
2%
 2%  [ 5 ]
Ktoś inny (Kto?)
3%
 3%  [ 7 ]
Oddano głosów : 194

Autor Wiadomość
mONA
Mieszkanka Shire

WpisWysłany: 18-11-2003 20:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Thaliontur napisał(a):

IMHO nie wrzuciłby go, być może gdyby Sam samotnie niósł pierścień na Górę Przeznaczenia Gollum mógłby mu zabrać pierścień i zwiać(w końcu przewrócił go przy samym szczycie!), oczywiście Sam w końcu mógłby ulec pierścieniowi(bo choć przeciwstawiał mu się na początku), w końcu mógłby przegrać.

W tym przypadku chodziło mi o to, że Sam mógłby zabić lub w jakiś sposób pozbyć się Golluma. Przecież go nie znosił i tylko miłość do Froda powstrzymywała go być może od popełnienia zbrodni. A jeżeli nie byłoby Golluma nie wiadomo, jak zachowałby się Sam na Górze Przeznaczenia.

Thaliontur napisał(a):

Mona nie wspomniałaś o Gandalfie, ale wiadomo, że on pierściania by nie wziął - sam tak powiedział!

Jeżeli mogę prosić, to pisz mONA Z przymrużeniem oka Jestem rozwalony . Nie wspomniałam o Gandalfie, ponieważ uznałam, że pisanie tu o nim nie ma sensu, ponieważ, jak pokazują dalsze zdarzenia, Gandalf spada w przepaść i reszta Drużyny nie ma pojęcia o tym, że Gandalf pojawi się jeszcze kiedyś w Śródziemiu.
Swoją drogą, ciekawe, co Gandalf zrobiłby, gdyby w czasie przejścia przez most miał przy sobie Jedynego...

Moje Śródziemie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora