Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Przewodnik po nazwach miejscowych Śródziemia 
Autor Wiadomość
Calloseldo
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 29-10-2003 11:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Też już się w nią (książkę, oczywiście) zaopatrzyłem. Nawet rzut okiem wystarczy, aby stwierdzić, że to dobrze wydane 29,80 zł. Jeszcze jej nie przeczytałem Uśmiech, ale jest to pomocna rzecz. Faktycznie - brawa dla autora za spory kawał dobrej roboty. Materiały cytowane też intersujące - różne polskie tłumaczenia, korespondencja prywatna, internet itd.

A z innej beczki - okładka. Jeśli się nie mylę (chyba dobrze odczytałem), to na obwolucie umieszczona jest inskrypcja z Pierścienia i to w oryginale (Czarnej Mowie). Nie jestem do końca przekonany, czy to dobry pomysł - język zwłaszcza. Inne wydawnictwa Ambera mają jakieś sentencje w rodzaju "Serce człowieka..."; nie pamiętam dokładnie, książki zostały w domu).
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora