Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Pseudonimy 
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 26-10-2003 21:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Wybór mojej ksywy był dosc prosty. Na pewno nie tak oryginalny jak
u Galadhorna. Czytalam ksiazke pt "Las ozywionego mitu", a potem jej druga czesc pt "Lavondyss". Obie byly ok, choc pierwsza czesc lepsza.
Wtedy podpisywalam sie imieniem lub nazwiskiem i nie moglam sobie nic wybrac. Myslalam nad ksywami tolkienowskimi, ale przestraszylam sie tysiecy Aragornow, Arwenek, setek Galadrieli oraz miriadow Frodow
i Gandalfow w roznych odmianach. Elfik No nie, stwierdzilam, takie cos nie przejdzie. Nie moge wziac imienia ktorejs z moich ulubionych postaci, bo juz dosc sa oblężone. Na szczescie w "Lavondyss" glowną postacia jest maloletnia ( a potem dorosla ) corka, jednego z glownych bohaterow "Lasu" i nazwyala sie Tallis Keeton. Brzmialo mi dobrze,
poza tym pani była Walijką, a kto Walii nie lubi, ten ma ze mna na pienku Uśmiech i postacia z lat 40 - 50 tych naszego swiata, ktora to wyruszyla do tajemniczego, tytulowego Lasu. Podrozniczka po dziwnej krainie, po obszarach podswiadomosci zbiorowej, wcielonych w Lesie Ozywionego Mitu. Za ich wioska rozciaga sie las, ktory miejscowi nazywaja nawiedzonym, lasem duchów, ale tak naprawde jest to miejsce, w ktorym mity - Arturowie, Ginewry, Herewardowie, Hernowie, Robinowie
i Boudikki wszystkich epok Brytanii, ktore przeminely od epoki wielkiego lodu, dosłownie "wstaja z trawy". To mi sie spodobalo.
poz
tal