Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Tawerna "Pod Zielonym Smokiem" 
Autor Wiadomość
Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 04-09-2003 10:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Uchyliły się drzwi, do karczny wpadlo zimne powietrze. Opatulona w swój fioletowy płaszcza Gwiadohejka podeszła szybko do ognia. Zdążyła jeszcze wysłuchać z uśmiechem ostatnich zwrotek piosenki Avari. Kiedy piosenka przebrzmiała, odezwała się:
- Właśnie byłam w "Rozbrykanym Kucyku" (zakład że nie wiedzieliście ze elfy potrafią być w dwoch miejscach jednocześnie Język ) i usłyszałam o tej nowej knajpie... A że niedawno (wczoraj Język ) miałam możliwość obcowania ze Sztuką Raffaela, Rubensa, Botticcelego, Tycjana, El Greka, Dürera i Canaletta Śmiech , to mam odpowiedni nastrój do poezji śpiewanej... Język Nie smućmy sie że idzie jesień... My przecież w każdej chwili możemy wejść do krainy elfów Uśmiech

Czy widzisz tę wąską drogę na błoniach,
Która wije się wśród głogów i cierni?
Tak niewielu ludzi pyta o nią,
Dążą tu jedynie sprawiedliwi i wierni.

A widzisz tę drogę szeroką,
co biegnie wśród łąk w maju,
Tak zdradliwą, choć wielu cieszy nią oko
Ufając, że prowadzi wprost do Raju?

A tę piękną ścieżkę w blasku gwiazd,
Co ginie wsród paproci?
Do krainy elfów zaprowadzi nas
Tej czarodziejskiej nocy.

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora